Jak osiągnąć sukces?

Jeżeli wierzysz, że możesz to możesz.
Jeżeli wierzysz, że nie możesz to nie możesz.
W obu przypadkach masz rację.

Obowiązującą w wielu środowiskach receptą na SUKCES jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia i zawodu, znalezienie "stabilnego" miejsca pracy i utrzymanie się tam aż do emerytury. Znamy to wszyscy? Zmiany w ekonomii i technologii wymuszają u wszystkich jedno pytanie:

Czy mam pewną pracę?

Stabilność stanowisk pracy jest dzisiaj niepewna praktycznie w każdej branży, szczególnie w produkcji. Mało bezpieczne są stanowiska pracowników administracji wielu przedsiębiorstw. Zwolnienia z pracy może się spodziewać wielu sprzedawców i kierowników sieci sklepowych, pracowników banków i pracowników administracji państwowej. Duże redukcje przewidywane są w telekomunikacji, gazownictwie, energetyce i.......... Temat ten dotyczy także firm prywatnych, które mają coraz większe problemy z ciągłością finansową. W ciągu pierwszych 5-ciu lat 8 na 10 firm plajtuje. Reforma służby zdrowia, administracji państwowej i szkolnictwa spowodowała zwolnienia wielu pracowników z tych branż. Niestety, przy zwolnieniu (oficjalnie zwanego redukcją etatów) nie brano pod uwagę ich stażu, zasług, sił i zdrowia zainwestowanego w zakład pracy. Po prostu 2-3 pracowników zastąpił jeden, za w sumie niższe uposażenie, a następnie zasłużonego pracownika zastąpi komputer lub robot. Komputery, roboty są obecnie wprowadzane wszędzie eliminując automatycznie pracowników różnych branż. Nowe technologie wchodzą w nasze życie, czy się z tym zgadzamy, czy nie. Już dziś wiele spraw można załatwić poprzez Internet. A jutro?

Gdzie chcesz być jutro?

Ile pieniędzy potrzebujesz dodatkowo w tym miesiącu? A ile w tym roku? Ile w ciągu najbliższych 5-ciu lat? Czy nie są to trudne pytania w sytuacji, kiedy swoje pragnienia dostosowujesz do swoich aktualnych dochodów? Minimalizujesz te pragnienia. Pierwszym i najważniejszym krokiem w kształtowaniu swojej dalszej przyszłości jest jasne sprecyzowanie pragnień, marzeń, potrzeb krótko i długoterminowych, ustalenie dat ich realizacji i wiara, że to osiągniesz.

"Możesz osiągnąć to, co może sobie wyobrazić i w co może uwierzyć Twój umysł" - W.Clement Stone

Zanim zaczniesz planować każdy kolejny dzień Swego życia zadaj sobie kilka pytań:

  • Co zrealizowałeś ze Swoich dawnych marzeń i pragnień? Co osiągnąłeś? Kim jesteś?

  • Co chciałbyś jeszcze osiągnąć, kim i gdzie być, co mieć?

  • Czy osiągniesz to, co chciałbyś, o czym marzysz?

  • Czy osiągniesz to wszystko, robiąc nadal to, co robisz? - Jeśli nie za bardzo widzisz szanse - zmień coś, szukaj innych rozwiązań.

ZAPLANUJ SWOJE ŻYCIE!

Sukces w życiu to realizacja wartościowego, zaplanowanego celu. Do osiągnięcia sukcesu, wg. Napoleona Hilla - badacza teorii sukcesu, niezbędne są trzy elementy:

Sukces = Cel + Metoda + Praca

Realizowane właśnie w tej, a nie innej kolejności:

  1. Określ cel, który zamierzasz osiągnąć.

  2. Poszukaj kogoś kto pomoże Ci wybrać i zastosować odpowiednią metodę realizacji celu.

  3. Włóż pracę w osiągnięcie celu.

Całe nasze życie to realizacja marzeń.

Wolisz realizować marzenia innych ludzi (właściciela, szefa, przełożonego), czy Swoje?

Wybór należy do Ciebie!  1. Chcesz otrzymać więcej informacji? - Napisz do nas.

  2. Chcesz zobaczyć więcej informacji? - Odwiedź stronę naszych partnerów.

  3. Chcesz usłyszeć więcej informacji? - Odtwórz plik mp3 [Czy czegoś szukasz?]Pobierz plik audio (mp3) - (12,4 MB) - Czy czegoś szukasz ?

Download
Strona przygotowana do oglądania o rozdzielczości minimum 800x600.